November 25-én, Adventi koszorú készítés a 8:30-as szentmise után az Ádám János teremben. Aki teheti hozzon magával koszorú alapot és gyertyát is, hogy legyen elegendő.

November 26-án, hétfőn 16:30-kor kezdődik a Hétköznapok Lelkigyakorlata az Ádám János teremben. A KÉK (Keresztény Élet Közösssége) előkészített anyagát fogjuk használni.

Augusztus 25-én, szombaton 15 órától Elek László jezsuitát templomunkban pappá szenteli dr. Ternyák Csaba egri érsek.

Mindenkit szeretettel várunk az előző éjjeli virrasztásra, a szentelés utáni egész estés ünneplésre, és másnapi újmiséjére is.

Július 9-én, hétfőn délelőtt 10 órakor tartja összejövetelét a "Hogy-vagy klub" az Ádám János teremben. Minden érdeklődőt szeretettel várnak.

Kedves Testvérek!

Július és augusztus folyamán hétköznap csak este 18:00 órakor lesz szentmise. Kedden is!

Szentségimádás csütörtökönként 17:30-kor.

Vasárnapi szentmisék: 8.00, 11.30, és 18.00 órakor lesznek.

Május 20-án, szombaton 9:00 -11:30 -ig gyónást és próbát tartunk az elsőáldozóknak és szüleiknek templomunkban.

Április 29-én Budapesten, a Jézus Szíve jezsuita templomban Székely János esztergom-budapesti segédpüspök diakónussá szentelte Bellovics Gábor és Petrovics László jezsuita skolasztikusokat.

Május 7.-én vasárnap a 8:30-as szentmisén a gyerekek versekkel, virággal köszöntötték az édesanyákat és a nagymamákat
A szentmise végén Barna atya megáldotta a jelenlévőket és minden édesanyáért, nagymamáért, leendő anyukáért imádkozott!

Az Úr áldja meg őket!

Szeretettel köszöntjük az édesanyákat, nagymamákat, és köszönjük nekik mindazt, amit általuk a Jó Isten nekünk adott.

Május 1-én munkaszüneti nap, nincs irodai szolgálat.

Május 3-án, szerdán 17.00 órától lesz a kollégium ballagási szentmiséje, utána kis műsor.

Ezért szerdán csak 17.00 órától lesz szentmise a templomban!

A "Hogy-vagy" klub májusi összejövetelét május 8-án, hétfőn délelőtt tartja 10.00 -12.00 között az Ádám János teremben.

Május 4-én, csütörtökön 17.30 órától közös szülői értekezletet tartunk a bérmálkozók szüleinek a fiúkollégium hittantermében.

Május 10-én, szerdán 17.15 órától közös szülői értekezlet lesz az elsőáldozók szüleinek a fiúkollégium hittantermében.

Várjuk a plébániáról és a Jezsuita Gimnáziumból is az elsőáldozók és a bérmálkozók szüleit!

Esperesi kerületi gyűlés lesz a Miskolc környéki papok számára itt, az avasi
plébániánkon május 4-én, csütörtökön. 9.00 órától szentmise a papság részvételével.

Kérjük a hívek imáját a papokért, a lelkipásztori munkáért.

XXVIII. MISKOLCI NEMZETKÖZI KAMARAKÓRUS FESZTIVÁL
NYITÓHANGVERSENY

2017. ÁPRILIS 28. (PÉNTEK) 19. ÓRA AVAS-DÉLI RÓMAI KATOLIKUS TEMPLOM

DOMENICO BARTOLUCCI:
BAPTISMA szoprán és bariton szólóra, nőikarra és zenekarra
STABAT MATER szoprán szólóra, vegyeskarra és zenekarra

Szólót énekelnek:

BAZSINKA ZSUZSANNA
RIVADENEIRA XAVIER

előadják:

a Miskolci Szimfonikus Zenekar, a Miskolci Egyetem Bartók Béla Zeneművészeti Intézetének Nőikara
és a Miskolci Bartók Kórus