Hitoktatás

Augusztus 21-24 között napközis tábort tartunk 7-14 éves korú gyermekek részére. A tábor reggel 8 órától, délután 16 óráig tart. Színes programokkal (Vadaspark, Lillafüredi kalandpark, Avalon park, lovaglás, játszótér, kisvonatozás) várjuk az érdeklődő gyermekeket. Minden nap meleg ebédet és hideg tízórait, uzsonnát biztosítunk. A tábor díja: 5.000,-Ft. Jelentkezési lapok felvehetők az irodán, a sekrestyében és a templom bejáratánál. A felvételről július folyamán döntünk.

Támogatókat keresünk az Élő Kenyér kiadvány beszerzéséhez, mely a templomba járó gyerekek szentmisén való részvételét segíti játékos formában. 20 db Élő Kenyér kiadvány éves előfizetési díja 97.000 Ft. Az Élő Víz című kiadvány beszerzéséhez is keresünk támogatókat, ez a vasárnapi olvasmányokhoz és evangéliumhoz nyújt rövid elmélkedéseket a híveknek. 200 db beszerzése kb. 95.000 Ft egy évre. •

A jövő évi elsőáldozásra és bérmálkozásra októbertől lehet jelentkezni.

Május 13-án, vasárnap a 8:30-as szentmisén kerül sor 31 gyermek első szentáldozására.

A szentmise után agapé a Jezsuita Gimnázium ebédlőjében.

Április 14-én, szombaton hittanos kirándulást szervezünk Lillafüredre.

Március 21-én, szerdán 16:30-kor szülői értekezlet az elsőáldozóknak.

Március 11-én és 18-án, vasárnap gyermek passio próbák a 8:30-as szentmisék után.

December 17-én a 8.30-as szentmise után a hittanteremben, december 22-én, pénteken 15 órától és december 23-án, szombaton 10 órától, a templomban tartjuk a karácsonyi pásztorjáték próbáit.

November 26-án, vasárnap a 8:30-as szentmise után lesz a karácsonyi pásztorjáték szereposztása és első próbája. Mindenkit, aki szerepelni akar nagy szeretettel várunk! (További próbák a vasárnapi 8:30-as szentmisék után: december 10-én és 17-én.)

Keddenként 16:30-kor tartunk bérmálkozási felkészítőt (8.+ évf), szerdánként 16:30-kor pedig elsőáldozási felkészítőt (3.+ évf) az Ádám János közösségi teremben.

2017. október 17-től bérmálkozási felkészítő indul 8. osztályosok és középiskolások számára

2017. október 18-tól az elsőáldozók részére szülői értekezletet tartunk 16:30-tól 17:30-ig (A szülői értekezleten való megjelenés nélkül nem tudjuk felvenni a gyermeket). Az első óra október 25-én lesz. Elsősorban harmadikosok jelentkezését várjuk. Jelentkezni lehet vasárnaponként a 8:30-as szentmise után, a hitoktatóknál az iskolákban és a plébániai irodán

Októberben kezdődnek az elsőáldozási és bérmálkozási felkészítők a plébánián. Elsőáldozásra 3. osztálytól, bérmálkozásra 8. osztályosok és középiskolások jelentkezését várjuk. Jelentkezni lehet vasárnaponként a 8:30-as szentmise után, a hitoktatóknál az iskolákban és a plébániai irodán.