fejleckep

Új plébánosa van templomunknak

Isten hozta plébános úr! P. Rigó Jenő SJ,új plébánosunk 

Október első vasárnapján Rigó Jenő atya hivatalosan átvette az Isteni Ige plébánia vezetését. A vasárnapi szentmisén P. Vízi Elemér SJ, a Jézus Társasága Magyarországi provinciálisa volt a főcelebráns. Jenő atyát az idősebbek jól ismerik, hiszen nem új ő Miskolcon, régebben a kollégiumban dolgozott. Most a torontói Szent Erzsébet Plébániáról érkezett, ahol eddig szolgált. Szentbeszédében a vasárnapi Evangélium kapcsán bátorította a plébánia közösségét. Az a fiú, akit atyja arra kért, hogy menjen ki a szőlőbe dolgozni, először azt válaszolta, „nincs kedvem”, de aztán meggondolta magát, és mégis kiment. Ugyanígy reménykedhetünk mi is, hogy amikor az evangéliumot hirdetjük, az nem lesz hiábavaló, még akkor sem, ha először elutasításban lesz részünk. A szentmise végén P. András Attila SJ, a leköszönő plébános atya köszönetét fejezte ki a plébánia tagjainak az elmúlt évek közös munkájáért, majd behozta a csengős pásztorbotot, és ünnepélyesen átadta az új plébános úrnak.

 

logo

Isteni Ige temploma - Avas-Déli Római Katolikus Plébánia

3529 Miskolc, Fényi Gyula tér 4.

Telefon: +36 46 303 474

E-mail: jezsu.plebania@gmail.com