fejleckep

KERESZTÉNY ÉLET KÖZÖSSÉGE (KÉK)

 

„Megtalálni Istent mindenben”                                           
(Loyolai Szent Ignác)

Bemutatkozás:

A Keresztény Élet Közössége a világ számos országában működő közösség: „krisztushívők pápai jogú nemzetközi társulása”. Eredete 1540 tájára vezethető vissza, amikor Loyolai Szent Ignác és társai kezdeményezésére a világ különböző tájain laikus közösségek jöttek létre, melyek Mária Kongregáció néven váltak ismertté. A történelem viharaiban sok-sok változást megélt közösség 1967-ben, a II. vatikáni zsinat szellemében „Keresztény Élet Közössége” néven alakult újjá. A magyar KÉK kezdetét 1990-től számítjuk, amikor német jezsuiták az első lelkigyakorlatokat világiaknak megtartották. Jelenleg Miskolcon, Budapesten, Vecsésen és Szegeden működnek 5-10 fős csoportok.
Lelkiségünkről:
Arra törekszünk, hogy
- életünk középpontja Jézus Krisztus legyen,
- naponta figyeljünk Isten szavára a Szentírásban,
- életünk szakaszaira (naponta, évente) imádságban visszatekintsünk, hogy felismerjük Isten jelenlétét az életünkben,
- igénybe vegyük olyan személyekkel való beszélgetést, akik kísérőként segítenek minket lelki utunkon,
- Szent Ignác lelkigyakorlataiban tapasztalatokat szerezzünk.

Kéthetente találkozunk, hogy lelkiségünknek megfelelően a Szentírás alapján közösen elmélkedjünk, Szent Ignác módszereivel imádkozzunk, és megosszuk lelki élményeinket, tapasztalatainkat. Évente kétszer, adventben és nagyböjtben „hétköznapok lelkigyakorlatát” szervezünk tagjaink és minden érdeklődő részére.

Miskolci csoportjaink találkozóinak helyszínei:
- Avasi csoport: hétfőn 16:30-kor Isteni Ige templom hittanterme
- Újdiósgyőri csoport: vasárnap 15:30-kor Miskolc, Bíró utca 10.

Szeretettel várjuk az érdeklődőket! (Gajdos Edit, 30 463 6440 és 46 373 293)