Egymillió gyermek imádkozza a Rózsafüzért...

E kezdeményezés szerint 2018. október 18-án, helyi idő szerint 9 órakor világszerte gyermekek imádkoznak fél órán át a békéért és az egységért - számos helyen ezért akár a tanítást is szüneteltetik erre a fél órára. Kiinduló gondolata az a Szent Pio atyától származó gondolat, hogy „ha egymillió gyermek imádkozza a rózsafüzért, akkor a világ meg fog változni”. A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia megbízásából az Országos Lelkipásztori Intézet hívja a gyermekeket, és ezért kéri a pedagógusokat, hogy közösen imádkozzák a rózsafüzért a világ békéjéért október 18-án 9 órától. Ez az alkalom ebben a formájában kiemelt hangsúlyt adhat októbernek mint a rózsafüzér hónapjának.

A Jezsuta Gimnázium diákjai reggel 9 órakor közösen végzik az Örvendetes Rózsafüzért.