fejleckep

Élelmiszer-gyűjtés

Kedves Testvérek!

Idén újra meghirdetjük a nagyböjti tartós élelmiszer-gyűjtést templomainkban.

Tudjuk, hogy a katolikus családok is nehéz helyzetben vannak, és anyagi gondokkal küzdenek. Ezért nem perselygyűjtésre buzdítjuk a testvéreket, hanem arra, hogy lehetőségeikhez mérten tartós élelmiszerrel járuljanak hozzá az Egyház segélyakciójához. Ezt megtehetik a jövő heti vasárnapi szentmiséken és az azt követő hétköznapokon, március 19-től 26-ig.

Amint az első század keresztényei tették, a kenyértörésre hozták magukkal a szegényeknek szánt adományaikat, mi is hozzuk el a szentmisékre tartós élelmiszer felajánlásukat, és tegyük a templomban erre kijelölt helyre.
Ha mindannyian legalább 1 kg adományt hozunk, újra nagyon sok családnak tudunk segíteni.

Telefonos adományvonalon is bekapcsolódhatunk a Karitász segítő munkájába. Ha hívjuk a 1356-os telefonszámot, hívásonként 500 forinttal segítünk.

Köszönjük a szegényeknek szánt adományaikat!

A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia idei nagyböjti leveléből

Tovább a kategóriában: « Csíksomlyói zarándoklat Gyűjtés »

 

logo

Isteni Ige temploma - Avas-Déli Római Katolikus Plébánia

3529 Miskolc, Fényi Gyula tér 4.

Telefon: +36 46 303 474

E-mail: jezsu.plebania@gmail.com