Karitász: júniusi beszámoló

A Karitász csoport 2018. június havi tevékenysége

A hónapot az Eucharisztikus Kongresszusra való felkészülés jegyében szentségimádással kezdtük.
Újabb 2 családdal vettük fel a kapcsolatot, akik ezentúl havi rendszerességgel fognak kapni élelmiszer adományt. Így júniusban 15 családnak juttattunk el átlag 6 kg-os élelmiszer csomagot.
A meglátogatott idősek most is örültek nekünk olvasnivalókat vittünk nekik.
Ügyeleti időben 3 család keresett meg bennünket krízis segély kérelemmel, melyeket Egerbe tovább küldtünk.
Az idősek otthonában az imacsoport önkéntesünk segítségével nagyon jól működik.
Egy társunk tolókocsit adományozott egy támogatott családnak ahol mozgás sérültet gondoznak.
Úrnapi körmenetkor oltárt díszítettünk, a kora reggeli munka jókedvűen telt.
A Szt.Mónika imacsoporttal virágot ültettünk a rendház bejáratához.
A Versbarátok előadói estjét hallgattuk meg mely most Wass Albertről szólt.
Többen részt vettünk a plébániai kiránduláson a Tisza tónál.
Karitász gyűlésünkön köszöntöttük az elmúlt fél év név és születésnaposait, agapéval és szentmisével zártuk az összejövetelt.
Ruha és ágynemű felajánlást kaptunk, melynek elszállításában segédkeztünk, a központi Karitászon keresztül jutott el rászoruló családhoz az adomány.
Egy önkéntesünk vállalta hogy rendszeresen gondozza egy idős pár kertjét.
A hónap utólsó napján plébániai Karitász napot tartottunk 34 fő részvételével.
Nagyon tartalmas szép délutánt töltöttünk együtt jó hangulatban.
Két alkalommal kaptunk élelmiszer adományt melyet az időseinknek juttattunk el.

Hálás szívvel köszönjük híveink június havi pénzadományait mellyel munkánkat segítik.