fejleckep

Csókay Károly atya kitüntetése

Október 17-én a Miskolci Nemzeti estély keretében P. Csókay Károly SJ megkapta a Kartal–Veczán közéleti díjat, amelyet két Miskolchoz kötődő egyházi személyiségről, Kartal Ernő minorita tartományfőnökről és Veczán Pál evangélikus esperesről neveztek el. A KÉSZ ( Keresztény Élet Szövetsége) miskolci csoportja minden évben olyan díjazottat választ, akit az egész város tisztelete övez. Károly atya mit sem sejtve érkezett az ünnepségre, melyre jezsuita rendtársai hozták el nagy ügyesen. A gimnázium diákjai is szép számmal megjelentek, hiszen egész héten készültek erre az alkalomra. Károly atya maga is meglepődött, hogy a plébánia több száz híve és a közel nyolcszáz tanuló közül egy sem kotyogta el neki, hogy mi vár rá. „Annyira meglepődtem, és közben majd’ elsüllyedtem, hiszen méltatlan vagyok én erre a kitüntetésre. Ennyi szeretetet kapni csodálatosan nagy öröm a számomra.”- nyilatkozta Károly atya másnap az iskola udvarán egy röpke interjúban. (Szelenge Judit)

 

logo

Isteni Ige temploma - Avas-Déli Római Katolikus Plébánia

3529 Miskolc, Fényi Gyula tér 4.

Telefon: +36 46 303 474

E-mail: jezsu.plebania@gmail.com