fejleckep

REGGELTŐL - ESTIG FARSANG

 

Február 25-én, szombaton tartottuk a farsangi mulatságot a plébánia hittanosainak és a családoknak. 30 gyerek jelmezbe öltözött, de a felnőttek is beöltöztek a gyerekek nagy örömére. Köszönet ezért Károly atyának, Hauselné Verának és a hitoktatóknak. Köszönetet mondunk még a tombolatárgyak felajánlóinak is. A tortákért Battáné Katikának, Bartusné Margókának és Baloghné Perjési Mártikának. A fényképezésért Spisák Csabának, a hangosításért Imregh Andrisnak és Medve Daninak, a díszítésért a bérmálkozóknak, és a Táptalaj csoportból Virágh Márknak és Horváth Aladárnak. A Jezsuita Gimnázium konyhájáról Orosz Marikának, és a képviselőtestület tagjainak Mozgóné Marikának, Vígh Noéminek, Bodorné Borikának, Oraveczné Anitának, Medvéné Terikének a sok finomságért, amit készítettek. Külön köszönet illeti a táncház vezetéséért Sinka Tímea tánctanárnőt. Közös munkával sikerült igazán jó hangulatú, színvonalas farsangi
mulatságot összehozni. Istennek legyen hála! – Pap Csabáné Kati beszámolója 

Az idei évben is megrendezésre került plébániánk hagyományos farsangi ünnepsége. A táncos mulatságnak ezúttal a Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium tágas ebédlője adott otthont. Szükség is volt a nagy helyre, hiszen évről-évre egyre nagyobb számban képviseltetik magukat plébániánk hittanosai, valamint az Avason élő iskoláskorú gyermekek szüleikkel.
Aki február 25-én szombat délelőtt ellátogatott a rendezvényre nem mindennapi, különös alakok társaságába csöppent. Lázas készülődés, nyüzsgő gyermekek, vidám nevetgélés és rohangáló, futkosó csöppségek fogadták az érkezőket. A zenéről kiváló és jól ismert technikusunk, Imregh András (Cuki) gondoskodott. Még egy kis igazítás a ruhákon, a sminkeken és András Attila SJ, plébános atya köszöntőjét követően kezdetét is vette a farsangi mulatság. Kántorunk, Sztahura Ágnes nem csak kiváló orgonaművész, hanem nagyszerű konferanszié is. Sztárokat megszégyenítő profizmussal szólította a hat tagú zsűri elé a magukat megmérettető gyermekeket és felnőtteket. Közel 30 egyéni jelmezes mutatta meg magát a zsűrinek. Nehéz dolguk volt az ítészeknek, hiszen nagyon sok ötletes és mesterien kivitelezett jelmezt láthattak a felvonuláson. A legfiatalabb versenyzőink óvodás korúak voltak, míg a legidősebb jelmezesünk a 90. életévét betöltő Csókai Károly atya volt, aki stílusosan ministránsnak öltözött. Tortával köszöntötték, de önzetlenségét, mások iránti szeretetét mi sem bizonyítja jobban, minthogy szétosztotta azon versenyzők között, akik nem értek el helyezést a versenyben. Volt itt kérem szépen minden. Még felsorolni is nehéz. A nyertesek ajándékot kaptak, a többiek jóízűen falatoztak Károly atya tortájából. Meglepetés volt mindenki számára hitoktatóink magas színvonalú néptánc bemutatója, mellyel úgy gondolom komoly esélyekkel indulhattak volna a „Fölszállott a páva” tehetségkutató műsorban. Evésben, ivásban sem volt hiány. Mindenféle finomsággal megrakott asztalok várták a kis éhes és szomjas szájakat. Ezt követően össznépi táncos mulatság vette kezdetét, mely igencsak fokozta a jelenlévők hangulatát. Nagyszerű táncvezetőnknek hála kicsik és nagyok kifulladásig ropták a táncot. A hangulat a tetőfokára hágott. Közben az asztalokról is elfogytak a szendvicsek, üdítők és a sütik. Ám jól tudjuk a farsang mit sem ér tombola nélkül. Izgatott, nyerni vágyó gyermekek és szülők szegezték tekintetüket a sorsoló bizottság tagjaira. Szelvényeket szorongatva, vagy maguk elé szép sorba kirakva várták, hogy kihúzzák a nyerő számokat. Rengeteg értékes és szép ajándék lelt gazdára. Volt, aki többször is nyert. Én sajnos egyszer sem. Lehet, hogy vennem kellett volna szelvényt? No, sebaj. Majd jövőre. Mindenesetre én is gazdagabb lettem egy szép élménnyel. Öröm volt látni a sok csillogó szempárt, hallani a gyermekek vidám kacagását. Látni, ahogy ismeretlenül is egymást kézen fogva, önfeledten futkároznak, táncolnak vagy nevetgélnek. Szeretik egymást. Tegyük ezt mi is! – Spisák Csaba beszámolója.

Innen letölthetők a fényképek:

https://drive.google.com/drive/folders/0Bwtq1hPKazYnOE5vOXdDb19BTkk?usp=sharing

 

  Idén 2017. február 25. napján került maszk az arcokra, jelmez a bátor kicsikre-nagyokra, továbbá jókedv és farsangi dísz a Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium ebédlőjébe, ahol a fehér és kék kompozíciójú elegáns ruhában pompázó, kedves-bájos háziasszony, Sztahura Ágnes kezében futottak össze az események szálai. A konferálás farsangra hangoló verseit követően a házigazda, Attila atya nyitotta meg a jelmezes felvonulást, ahol 28 gyermek és 2 felnőtt jelmezei varázsolták el a nézőközönséget és a hattagú zsűrit.A harmadik és a második helyezést, mint a mesében, a Hercegnő és a Kobold kapta. Két királyi fenséges hölgy lépdelt még kecsesen közöttünk, bátor hősök erősítették a biztonságérzetünket Batman, Pókember és huncutszemű Nindzsa képében, valamint egy igen komoly, talpig fegyverben lévő Katona is… A „pöttyös az igazi” mondás jegyében Dolly szórt csillagport közénk, amit egy szorgalmas Utcaseprő már takarított is utána. S bár egy édes kis Túró Rudi virgonckodott cérnavékony lábakon, de ki állhatott ellen a legötletesebb jelmeznek: a fődíjat egy vagány Pizza vitte el! Boszorkány rezgőtollú kalapjának és Rettegett Kampóskezű Kalóznak köszönhetően messze tájakra is elmehettünk, ahol Pingvin, Zebra és Fekete Párduc él. Hétpettyes Katicabogár és tüskés, de mégsem szúrós Süni hozott vissza erdeinkbe, ahol két fekete Macskalány figyelte Baglyot, milyen komoly a fellépése… Egy Focista és egy Atlétalány rótta a köröket, Angyalka vigyázott testi épségükre… Miután a Néptáncos Lányka kipenderült a parkettre, felragyogott a Szivárvány, de csak azért, hogy a gyerekek tovább játszhassanak majd Lego-kockával és Kislabdakidobóval… Károly atya beöltözött ministránsnak, jelezve, a jó fellépés szamócatortás különdíjat érdemel, amit meg jó szívvel szétosztott a gyerekeknek…
A hitoktatók pörgős, vidám néptáncának egyszerűbb lépéseit a gyerekek maguk is kipróbálhatták egy csalafinta és huncut táncmesternek köszönhetően körtáncban szalagdálva, ügyeskedve, sikongatva. A vidám falatozást követően zsivajgó tombola koronázta az eseményt, Pappné Gyárfás Katalin, valamint három fáradhatatlan segítője, Eszter, Anita és Ágnes ügyes kezének köszönhetően rengeteg értékes nyeremény talált megfelelő gazdára, remek torták
gyönyörködtették a szemeket, melyeket ezúton köszönünk készítőiknek, Márti néninek, Battáné Katikának és Bartus Imréné Margónak.

Alig gyúltak ki azonban az esti fények, a terem újból megtelt, immár a fiatal felnőttek farsangoló seregével, akik most a RETRO jegyében bújtak jelmezbe. A ráhangolást az aprócska gyerkőcök tipegése és rohangálása, valamint az est fővédnökének Makkai László atya bevezetője jelentette. Laci atya a kislánya által kiválasztott cowboy-jelmezben tartotta sakkban Virágh Márkot, a főgengsztert, aki vitte is a szót, egészen a kör közepéig, ahol ötletesen át is adta a jelmezeseknek. A Reneszánsz Pár bronz és meleg bársonyos harmóniája régvolt pompás kelméinek romantikájával fűszerezte az estet; az eredeti Mickey és Minnie duóval nosztalgiázhattunk, majd a Mézga-család libbent be hajdanvolt gyermekkorunk meséit idézve, de Hufnágel Pisti nélkül; az Úttörő és a Babája a dolgos iskolai hétköznapok derűjét és huncutságát testesítette meg, míg a békés jövő képét a Veronika nővérrel táncot lejtő Jasszer Arafat
festette fel… Az est hangulatát az erőteljes stílusban zenélő Blue Café fokozta, mely lendület hajnal kettőig kitartott. Vendégek még Egerből is érkeztek, szép számban. Köszönet érte a szervezőknek, László atyának, Tamás Barna atyának, Virágh Márknak, s mindenkinek, aki jelenlétével emelte a pompázatos est fényét. - Vígh Noémi beszámolója

 

logo

Isteni Ige temploma - Avas-Déli Római Katolikus Plébánia

3529 Miskolc, Fényi Gyula tér 4.

Telefon: +36 46 303 474

E-mail: jezsu.plebania@gmail.com