fejleckep

Ökumenikus imahét

Január 19-én vasárnap kezdődik az ökumenikus imahét
Idén január 19. és 26. között rendezik meg az imahetet a Krisztus-hívők egységéért.

Az országos ünnepi nyitó istentisztelet január 19-én, vasárnap 18 órakor lesz a Kálvin téri református templomban. Szentbeszédet mond Erdő Péter bíboros, prímás és igét hirdet Kondor Péter evangélikus püspök. A nyitó istentiszteleten a Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsa (MEÖT) tagegyházainak vezetői szolgálnak. Az imahét anyagát idén a máltai és gozói keresztény egyházak állították össze. A máltai keresztények február 10-én nemzeti ünnep keretében emlékeznek meg Szent Pál máltai hajótöréséről, hálát adva, hogy ezáltal a kereszténység megjelent a szigeten. Az ökumenikus imahétre vonatkozó gondolatok és az istentiszteleti szolgálat is Az apostolok cselekedetei szövegére összpontosít.

 

logo

Isteni Ige temploma - Avas-Déli Római Katolikus Plébánia

3529 Miskolc, Fényi Gyula tér 4.

Telefon: +36 46 303 474

E-mail: jezsu.plebania@gmail.com