fejleckep

Ádám és Éva

2019. december 24.
A karácsonyt megelőző napon ősszüleinkre emlékezünk, ma van Ádám és Éva napja. Az Egyház szentként tiszteli őket. Azt valljuk, hogy a bűnbeesés után megtértek, és Istennel kiengesztelődve haltak meg. De már nem a paradicsomi állapotba visszatérve, hanem Jézus megváltó kereszthalálának erejében, amely időben visszafelé is hat.
Az első ember biztos, hogy kellő időt töltött el bűntelenül, mert a gonosz csak egy meglevő jóba tud belegázolni. S amikor ez sikerült, biztos, hogy az első ember kegyetlenül megszenvedte a megrongálódott kapcsolatokat, mert már a Biblia
első lapjain ott a megváltás ígérete. És az első ember újra Isten mellett döntött, ezért szerepel Ádám és Éva a Mindenszentek litániájában.
Történetük nemcsak a bűnbeesésig tart, hanem tovább is. Önmagukban és bennünk is. Mert nemcsak a bűn átadását kell hozzájuk kötni, hanem az első megtérést is. Ott van bennük az egész emberiség, amely többre hivatott. Be tudjuk fogadni a Megváltót, aki karácsonykor el is érkezik.

 

logo

Isteni Ige temploma - Avas-Déli Római Katolikus Plébánia

3529 Miskolc, Fényi Gyula tér 4.

Telefon: +36 46 303 474

E-mail: jezsu.plebania@gmail.com